2.3.17

Fish4Dogs - test

Dzięki firmie Fish4Dogs Polska mieliśmy okazję - bardzo miłą okazję, testować ich produkty, czyli próbki różnych rodzai karm oraz smakołyki.

Próbki doszły do nas na początku stycznia co oznacza, że testowaliśmy karmę 2 miesiące. Nie widzę fenomenu testowania próbek karmy, gdyż nie mogę stwierdzić czy karma jako tako wpływa na zwierze, ale za to mogę wyrazić swoje odczucia oraz to czy właściwie smakowało.

O firmie: 'Fish4Dogs Polska to firma oferująca w 100% naturalne, hypoalergiczne jedzenie dla psów i kotów wyłącznie z RYB, które do tego jest bez glutenowe, bez zbożowe i bez żadnych sztucznych barwników, konserwantów i innych sztucznych dodatków.

RYBY to źródło wysokiej jakości białka, które jest lekkostrawne, o niskim poziomie nasyconych tłuszczów i cukrów.

RYBY to naturalne źródło kwasów Omega-3

Kwasy Omega-3 są podstawowym składnikiem pokarmowym. Mają nieoceniony wpływ na organizm:
- wpływają na stan skóry i sierści
- wspomagają serce i układ krwionośny
- wpływają na rozwój mózgu i układu nerwowego
- wpływają na procesy hormonalne
- warunkują prawidłowy rozwój oczu
- wpływają na prawidłową masę ciała
- wzmagają ruchliwość stawów
- podnoszą odporność
- przeciwdziałają zmianom nowotworowym i alergiom
- łagodzą procesy zapalne

Karmy, przysmaki i suplementy Fish4Dogs są z najwyższej jakości składników.

KARM RYBĄ... ZOBACZ RÓŻNICĘ!'


O firmie według mnie:
Niepodważalnym plusem z firmy jest dobry kontakt, gdyż możemy skontaktować się z nimi na facebook' u oraz stronie internetowej
Strona na facebook'u odpisała mi błyskawicznie i co ważniejsze konkretnie. Karma opierająca się na rybie to moim zdaniem istny majstersztyk, gdyż jak wiadomo ryby są źródłem wielu witamin i nie tylko. 

Produkty: Firma oferuje dwa typy karmy - Finest oraz Superior, oba typy miałyśmy przyjemność testować. Oprócz tego dostępne są różne smakołyki częściowo zapobiegające powstawaniu kamienia, te także otrzymałyśmy - Sea Jerky Tiddlers Ale czym właściwie różni się karma Finest od Superior? Takie też pytanie zadałam samej firmie. Karma Superior, została stworzona dla psów ze specjalnym zapotrzebowaniem oraz wzbogacona o wspaniałe składniki. 

Skład karmy:
Składniki odżywcze: białko surowe 26%, zawartość tłuszczu 12%, popiół surowy 7,5%, błonnik surowy 2,5%, kwasy Omega-3 1,8%
Skład: biała ryba oceaniczna (27%), ziemniaki (23%), mąka groszkowa (21%), mączka z łososia (12%), olej z łososia (8,7%), pulpa buraczana, drożdże, olej słonecznikowy, składniki mineralne
Skład karmy nie jest ideałem, ale mimo wszystko wypada znakomicie w stosunku do innych karm.

Cena: Cena waha się od 50 do 55 zł za 1.5kg, co i tak jest dobrą ceną za taką jakość. Natomiast cena za opakowanie przysmaków to ok. 18 zł.

Udało mi się znaleźć tabelę, która podpowiada jak mniej więcej powinniśmy dawkować karmę u różnej wielkości psów. Oczywiście firma oferuje różne rozmiary karm dla różnych rozmiarów psów.


Nasze wrażenia: Cóż... jak wspomniałam nie widzę fenomenu testowania próbek karm, jednak mogę śmiało przyznać, że karma smakowała szczurowatej - ba i to jak! Wręcz wylizywała miskę, a nawet zdarzyło się jej jeść na leżąco co udało mi się nagrać. Karma sprawdziła się u nas znakomicie jako przysmaki, gdyż jak wcześniej wspomniałam Ami szalała za tą karmą. Przysmaki natomiast okazały się prawdziwym brylantem - dbają o zęby, gdyż ich faktura jest lekko chropowata. Są (jak na cztero kilowego psa) dość duże więc dla szczura były niemałym wyzwaniem. Poniżej wstawiam zdjęcia tylko smakołyków, gdyż moja mama przez przypadek wyrzuciła resztę karmy, a ja nie zdążyłam zrobić zdjęć, wstawiam więc zdjęcie internetowe.
Plusy (karma):
-znakomity smak
-dość przystępna cena
-możliwość wyboru między dwoma typami karmy 

Plusy (smakołyki)
-Dbają o zęby
-Smakują psu
-Zajmują mu trochę czasu

Minusów w obu przypadkach brak!

Polecam każdemu spróbować tej karmy!

26.2.17

Jak nauczyć psa sztuczki full?

Tutorial - jak nauczyć psa sztuczki FULL?

Ostatnio pod naszym facebook'owym postem mnóstwo osób chciało dowiedzieć się jak nauczyć psa sztuczki full. Postanowiłam więc opisać wam w kilku prostych krokach jak tego dokonać. 

Sztuczka jest bardzo efektownym i niesamowitym zjawiskiem. Jestem pewna, że zarówno dzieci jak i osoby starsze zachwycą się waszym psem, który wykonywałby tę sztuczkę. Już na wstępie pragnę zaznaczyć, że do nauczenia tej sztuczki twój pupil będzie musiał znać inne - bardziej podstawowe, sztuczki te to obrót oraz poproś lub chociażby umiejętność stawania na tylnych łapach za smaczkiem. Nie każdy pies będzie w stanie nauczyć się tej sztuczki, gdyż wymaga ona dużo energii oraz kondycji.

Krok 1. Nakieruj psa smaczkiem tak, aby stanął na tylnych łapach.