4.2.17

Szarpak polarowy&mopowy - zrób to sam!

Szarpak polarowy

Bardzo fajną zabawką zarówno dla młodego psa jak i tego ciut starszego jest właśnie szarpak, dziś pokażę wam jak zrobić dwa różne szarpaki - dwa równie dobre i skuteczne w męczeniu psa. Wbrew pozorom jest to bardzo prosta czynność jednak, czego nie da się ukryć zajmuje trochę czasu, jednak warto - serio!

Na wstępie zaznaczam, że efekt będzie lepszy jeśli użyjesz polaru w dwóch innych kolorach. Oto 7 prostych kroków, które objaśnią Ci jak zrobić tę zabawkę dla swojego czworonoga.


1. Pierwsze co musisz zrobić to przygotowanie sobie potrzebnych rzeczy czyli - polar (w moim przypadku stary kocyk) oraz nożyczki.

2. Następnie wytnij z polaru cztery mniej więcej równe prostokątne paski (patrz na zdjęcie)

3. Polarowe paski zwiąż ze sobą i rozłóż każdy w inną stronę, aby łatwiej było ci zaplatać.

4. Ułóż polar  tak, aby dwa boczne paski były przeciwległe do siebie, a dwa pozostałe zagnij - górny do dołu, a dolny do góry (mam nadzieje, że wszystko się rozjaśni po zobaczeniu zdjęcia)

Kong AirDog Squeakair Ball - test

Całkiem niedawno kupiłam piłkę Kong, wydaje mi się, że jest ona dość ciekawym elementem do testów. Dzięki facebook'owym głosowaniu udało mi się zdecydować na test akurat Kong'a.
Test trwał  od 29 stycznia czyli prawie tydzień, tydzień przez, który nieustannie nasiąkał śliną, wpadał pod szafki, a także brudził się. Oprócz tego zdecydowałam się zrobić parę innych testów,  które dziś postaram się opisać.

INFORMACJE:
nazwa: kong Air Dog Squeakair Ball
rozmiar: od XS do XL, ja posiadam S
średnica: 5,1 cm
kolor: jaskrawy żółty
waga: (piłka S,może nie być dokładna, gdyż ważona była lekko wilgotna) 55g
materiał: delikatny filc


Zacznijmy od dość istotnej rzeczy czyli WYGLĄDu. Kong to z pozoru zwykła piłka tennis'owa, różnicę można dostrzec biorąc go do ręki, piłka po obu stronach ma napisy, które rzecz jasna dodają desing'u. Po wzięciu piłki do ręki miałam wrażenie, że ta jest jednak ciut lżejsza od zwyczajnej piłki tennis'owej, jednak nie mogłam tego sprawdzić. Kolejnym (moim zdaniem) atutem jest piszczałka, która nakręca psa do zabawy.

KONG okazał się być ODPORNY na UDERZENIA, co sprawdzałam naciskając na niego butem, a także energicznie uderzając o ziemie, obejść się nie mogło bez mojego asystenta czyli szczurowatej, która razem ze mną sprawdzała odporność piłki. Oprócz tego piłka jest niesamowicie skoczna, co niewątpliwie jest zaletą.