21.7.17

400 polubień. Jak się wybić na Facebooku?


Ostatnio (z czego się bardzo cieszę) nasza strona na Facebooku osiągnęła 400 polubień - nasz odwieczny cel. Bardzo cieszę się, że nasze grono się powiększa, że jest was tam coraz więcej, jestem przeszczęśliwa, że choć trochę podoba wam się to co robię. Bardzo wam za to dziękuję.
Przechodząc do sedna - jak to osiągnęłam? Oto kilka praktycznych rad 'jak się wybić'. I choć nie czuję sie idealną osobą do dawania rad tego typu czuję, że ten ponad rok prowadzenia strony przyniósł mi jakąś wiedzę.

1. Udostępniaj!
Wbrew pozorm to nic strasznego - każdy tego odradza ja jednak polecam wymieniać się udostępnieniami z innymi stronami. Oczywiście w granicach rozsądku.

2. Bądź systematyczny
Gdy osiągniesz już małą grupkę osób - staraj się być systematyczny. Fani lubią wiedzieć kiedy i co ich czeka. I choć nie musi to być twoim priorytetem to polecam wstawiać posty regularnie.3. Wstawiaj posty popołudniu lub rano!
Staraj się wstawiać posty popołudniu lub rano - wtedy więcej osób je zobaczy niżeli wstawiłbyś je w nocy!

4. Dołączaj do grup typu 'udostępniamy, pomagamy (..)'
 Udostępniaj tam swoje posty lub FanPage, by więcej osób go zobaczyło! Dzięki takim grupom często można poznać kilka fajnych osób, które także prowadzą swoje strony.

5. Bądź uprzejmy.
Warto odpowiadać na komentarze fanów, aby z chęcią wstawiali następne. Warto być uprzejmym, aby twoją stronę kojarzono właśnie z takimi gestami!

6. Nie wymuszaj polubień.
Wydawać się może, że to dobry sposób, gdyż osiągamy dzięki nimi swój cel - 'lajki'. Jednak moim zdaniem to nie o te puste lajki tutaj chodzi, a o dobrą zabawę. Nie wymuszaj więc polubień, osoby udzielają się wtedy z przymusu ;)

7. Zadawaj pytania w postach.
Nikt nie komentuje twoich zdjęć?  Warto zadawać pytania, aby mieli właściwie jak komentować!

8. Wstawiaj wartościowe zdjęcie i posty
Niech twoje zdjęcia i posty coś znaczą. Postaraj się wykonać zdjęcie zgodne z tematem posta. Niech to nie będzie zwykły 'pstryk'. Warto przed zabraniem się za prowadzenie strony poczytać o podstawach fotografii i obróbki.

No chyba na tyle!  Dajcie znać czy któraś z rad wam pomogła, lub czy którąś z nich stosujecie!


8 komentarzy:

 1. Świetny post! Stosuje prawie wszystkie punkty, które są na liście. Nie stosuje 1 i 7, ale może czas je wypróbować? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7 u nas okazało się być suuper pomysłem - dużo lepsza aktywność i kontakt z fanami ;)

   Usuń
 2. świetny post
  Będę wpadać do Was częściej :)
  Zajrzyjcie tez do Psiejskie Perypetie
  na odświeżonego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wchodzimy :D Dziękujemy :D Może blog też rozrośnie się na równi ze stroną? :D

   Usuń
 3. Całkiem fajny, praktyczny i przydatny post :)
  Gratuluję również wymarzonych 400 polubień na fb, tak trzymajcie :)

  Pozdrawiamy: http://soniadogprincess.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, bardzo przydatny post! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulujemy 400 polubień !! :) My też mamy swój fanpage, jak na razie mamy jedynie 140 obserwujących, ale mamy nadzieję, że z każdym miesiącem będzie nam przybywać osób ! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsza pora dodawania postów zależy od dnia tygodnia, bo jest to ruchome.
  Tak na logikę nawet ;) Może niekoniecznie w nocy, ale są dni, kiedy wieczorem zdobędzie się kilkanaście lajków w parę minut, podczas gdy ten sam post dodany rano uzbiera tyle ale w ciągu całego dnia. ;)

  OdpowiedzUsuń